Novinky VESPA pro rok 2012

  • 23.11.2011

Na výstavě EICMA konané každoročně během listopadu v italském Milánu, představil největší evropský výrobce jednostopých vozidel několik novinek pro příští sezónu 2012.

VESPA zde představila především úchvatný koncept Vespa Quarantasei (Vespa 46).

Tento model je výhledem do budoucích trendů ve stylu a technice, představuje možnou budoucnost značky a současně poctu modelu MP6, původnímu prototypu a předku dnes nejslavnější světové značky skútrů, příklad nepřekonatelného italského stylu a kreativity. Destilací samotné podstaty skútru, který navždy změnil styl individuální mobility, a zdůrazněním linií, které byly a jsou základem úspěchu značky, Pontedera Style Centre vytvořil Vespu možné budoucnosti, v níže se slučují tradice i inovace.

Srdcem Vespy 46 je nejnovější motor s nízkou spotřebou paliva a minimem výfukových a hlukových emisí. Jedná se o čtyřtaktní jednoválec 125/150 ccm se 3-mi ventily, chlazením náporovým vzduchem a nejmodernějším alektronickým vstřikováním. Inovativní konstrukce se 3-mi ventily zajištuje optimální spalování i díky optimálnímu umístění zapalovací svíčky, což zvyšuje výkonnost spalování a optimální chlazení hlavy motoru. Všechny rotující části motoru jsou uloženy ve valivých ložiscích: vahadla jsou uložena v klecích, vačky v kuličkových ložiskách. Tím je zajištěno snížení mechanického hluku a zvýšení účinnosti.

Nejmodernější elektronicky řízené vstřikování pracuje s automatickou regulací volnoběhu a je napojeno na lambda sondu. Společně s novým katalyzátorem ve výfuku splňují nové motory nejen současnou normu EURO 3 ale i budoucí očekávané přísnější standardy platné od roku 2013.

Max. výkonnové parametry motoru jsou:

  • 125 ccm: 8,7 kW / 8.250 ot. za min. a 10,3 NM / 7.000 ot. za min;
  • 150 ccm: 9,7 kW / 8.000 ot. za min. a 12,6 NM / 6.500 ot. za min.

Současně byly prezentovány nové barevné varianty některých speciálních edicí:

Special Edition SPORT

Malá Vespa S 50 Sport bude nabízena kromě matně šedé nově také v matně černé nero abbisso. Velká Vespa GTS 300 SuperSport bude nově nabízena v matné oranžové barvě zvýrazněné černými detaily a motivy společně s černým bíle obšitým sedlem.

Special Edition VIE DELLA MODA

Exkluzivní barevné provedení obou modelů této edice - LXV 125 a GTV 300 - bude na jaře změněno z letošní vínové rosso chianti na novou elegantní hnědou marrone Etna.

14a.vespa-skutry.cz.jpg 15a.vespa-skutry.cz.jpg 16a.vespa-skutry.cz.jpg 23a.vespa-skutry.cz.jpg 18a.vespa-skutry.cz.jpg 19a.vespa-skutry.cz.jpg 20a.vespa-skutry.cz.jpg 21a.vespa-skutry.cz.jpg 22a.vespa-skutry.cz.jpg 17a.vespa-skutry.cz.jpg