Vespa PX 125 Touring

Vespa PX - mýtus, který se vrací se svými klasickými liniemi, minimalistickou elegancí a důrazem na své tradiční úspěchy: unikátní estetiku, funkčnost a jednoduché ovládání, legendární ocelovou karoserii zajišťující robustnost, spolehlivé nezničitelné a nyní ješte více ekologické motory, možnost použití rezervního kola.

Tím, co ale dělá Vespu PX nejzajímavějším, je pro ni typická manuální 4-stupňová převodovka s řazením na levé straně řidítek pomocí spojky a otočné rukojeti.

Vespa PX 125 Touring Vespa PX 125 Touring Vespa PX 125 Touring

Tím, co ale dělá Vespu PX nejzajímavějším, je pro ni typická manuální 4-stupňová převodovka s řazením na levé straně řidítek pomocí spojky a otočné rukojeti. Řízení Vespy PX tak znamená především nezapomenutelný každodenní zážitek, který nelze na skútru s plynulým variátorem a automatickou odstředivou spojkou vůbec zažít. Jakmile propadnete kouzlu tohoto unikátního systému, již nikdy nebudete chtít nic jiného.

Motor

O pohon tohoto malého skútru se stará jednoválcový motor o zdvihovém objemu 123 ccm, který disponuje nejvyšším výkonem 6,5 kW při 6.000 ot/min a točivým momentem 11.2 Nm při 4.000 ot/min.
Jedná se o dvoudobý " živý " motor. Převodovka má čtyři stupně a s motorem je velmi dobře sladěná.

Podvozek

Díky nízké hmotnosti se skútr výrobně ovládá při jakékoliv rychlosti a stupni provozu. Proto se hodí i do hustého městského provozu, kde oceníte jeho velmi dobrou úroveň komfortu.

Brzdy

O bezpečné zastavení se zde stará přední kotoučová brzda o průměru 200 mm a zadní bubnová brzda o průměru 150 mm.

Vybavení

U modelu PX pod sedlem nenajdeme úložný prostor jako je většiny skútrů. Ale víčko nádrže, která pojme 8 litrů paliva. Velmi solidní odkládací prostor je pouze ve schránce před nohami.
Palubní deska je příjemně retro, obsahuje pouze jeden budík, ve kterém najdeme tachometr a ukazatel stavu paliva.
Pohodlné sedlo se nachází ve výšce 810 mm. Jednou z největších zajímavostí je plnohodnotná rezerva, která je schovaná pod plechovým deklem v levé zadní části.

 

Chcete si udělat radost a přitom se nevydat z peněz? Pokud ano, máme tu pro Vás řešení ve formě velmi výhodného financování od společnosti Cetelem. Tak proč pořízení nového stroje odkládat na zítra, když zítra už třeba může stát nový miláček u Vás v garáži. Pro zažádání o výhodné financování pište na info@skutry.cz
Rychlý přehled kalkulace splátek od společnosti Cetelem:

Vespa PX 125 Touring výhodně na splátky Cetelem